04 Říj 2017

Dekorace na hřbitov

0 Komentářů

Svátek zesnulých si letos budeme připomínat ve čtvrtek, 2. listopadu. Podle starobylé tradice zapalujeme na  hřbitově v tento den svíčky a hroby našich nejbližších zdobíme a upravujeme.

„Dušičkové” dekorace pro hroby – věnečky nebo různé jiné vzpomínkové dekorace -si můžete zakoupit buďto již hotové anebo se rozhodnout vyrobit si je doma a třeba zapojit do jejich přípravy celou rodinu.

Ať již zvolíte první nebo druhý způsob pořízení, v naší prodejně naleznete jak hotové dekorace, tak i vše potřebné pro jejich domácí výrobu – tedy korpusy, ozdoby, zahradnické nářadí nebo vázací materiál. To, zda na hrob umístíte jednoduchý věnec nebo třeba dekoraci ve tvaru kříže, rozhodnete se pro zdobenou hřbitovní lampu či zvolíte pouze prostou svíčku, pak již záleží jenom na vás.

Na podzim je také vhodná doba pro řešení zarůstání hrobu trávou a plevelem. Kromě již tradičního osázení hrobu maceškami nebo jinými rostlinami, můžeme také hrob pokrýt vrstvou mramorové drti, antukou nebo pískem. Zarůstání hrobu plevelem je možné zabránit tím, že hrob pokryjeme mulčovací textilií, kterou uchytíme upevňovacími kolíky a následně na textilii navezeme antuku nebo drť.

V naší prodejně v areálu Velkotržnice Lipence kromě podzimní hřbitovní výzdoby zakoupíte i veškerý sortiment pro zahradnické práce včetně substrátů, hnojiv a chemické ochrany rostlin. Všem našim zákazníkům rovněž nabízíme výběr z jedné z nejširších nabídek svíček pro každou příležitost.

[nahoru]